Programok

Kísérő program: 2018. augusztus 31. Péntek

  • 19:00 -  Szigetvári Vár - A Fejedelem - rock musical

Szeptember 6. - Csütörtök

  • 16:00 - Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola - Zágon Gyula emlékkiállítás ünnepi megnyitója, 
  • 18:00 - Szent Rókus Plébániatemplom - Zrínyi mise
  • 19:00 - Horváth Márk tér - Koszorúzás Horváth Márk szobránál
  • 19:30 - Zrínyi Tér, Szigetvári Vár - Megemlékezés és emléktűz gyújtás a Zrínyi téren, majd fáklyás emlékmenet a Várhoz, tűzgyűrű a várfalon
  • 20:00 - Zrínyi Emlékmű - egemlékezés Molnár Imre emléktáblájánál, majd koszorúzás a Zrínyi emlékműnél

Szeptember 7. - Péntek

  • 11:00 - Szabadság utca - A Tinódi Lantos Sebestyén Általános Iskola megemlékezése Juranics Lőrinc szobránál
  • 12:00 - Szigetvári Vár - Katonai tiszteletadás és koszorúzás a Zrínyi emlékműnél a Honvédelmi Minisztérium közreműködésével, Zrínyi sírfedél megáldása
  • 13:00 -  Istvánffy Miklós Általános Iskola - Az Istvánffy Miklós Általános Iskola ünnepi megemlékezése
  • 14:30 - Sóház galéria - A hadmérnök feljegyzései - Ölveczky Gábor grafikusművész kiállítása megnyitója. Megnyitja: prof. dr. Csikány Tamás ezredes
  • 15:00 - Vár utca - Megbékélés – elektrográfiai kiálllítás. A kiállítást megnyitja: dr. Winkler Ferenc múzeológus
  • 15:30 - Sóház galéria - Zrínyi kerekasztal történészek részvételével
  • 17:00 - Sóház galéria - XVI-XVII. századi zene és irodalom Erdal Şalikoğlu és Csörsz Rumen István előadásában
  • 19:00 - Szigetvári Vár - Zrínyi 1566 rock musical 
  • 19:00 - Szigetvári Vigadó - Lövölde tér - Kern András koncertje. Vendég fellépők: Hernádi Judit, Heilig Gábor
  • 19:00 - Zrínyi Tér - The BlackBirds unplugged akusztikus koncert
  • 19:30 - Hősi Kereszt - Ünnepi megemlékezés a Hősi Keresztnél
  • 20:30 - Zrínyi Tér - PTE Brass Band pop-slágerek, örökzöldek rézfúvósokra
  • 22:00 - Zrínyi Tér - Kállay-Saunders András koncert
  • 23:50 - Zrínyi Tér - First Party Showband koncert

Szeptember 8. - Szombat

  • 08:00-20:00 - Vár utca - Kézművesek utcája - a Szinergia Egyesület szervezésében 
  • 09:00-18:00 - Szigetvári Vár - Gasztrobástya ételkóstolással, kötetlen főzési lehetőséggel
  • 09:00-20:00 - Csónakázó-tó északi oldala - Török Kangal kutyakiállítás és kutyás bemutatók
  • 11:00-18:00 - Szigetvári Vár - A fegyverhordozó - interaktív történelmi kalandjáték
  • 11:00 - a Vár északi oldala - Hadijáték - Az óváros elvesztése
  • 13:30 - Sóház galéria - kaTARzis kiállítás és közönségtalálkozó
  • 14:00 - Hagyományőrző tábor, szultáni sátor - Interaktív szervezett táborvezetés
  • 14:30 - Szigetvári Vigadó - A Szulejmán titok című dokumentumfilm bemutatója
  • 15:00 - Városháza díszterme - XVIII. Zrínyi Kupa Nemzetközi Lassúsági Pipaszívó Verseny
  • 15:00 - Zrínyi Tér - Vásárfia - A Holló zenekar műsora kicsiknek és nagyoknak
  • 15:30 - Szigetvári Vár - Dzsámi - Szabó András és Csörsz Rumen István zenés irodalmi műsora
  • 16:30 - Zrínyi Tér - Szigetvári Néptánc Kör 15 éves jubileumi műsora
  • 17:00 - Szigetvári Vár - A Kitörés - az 1566-os ostrom leghíresebb jelenetének történelmileg hiteles rekonstrukciója, mely a hagyományőrzők előadásában állít emléket a hősöknek
  • 18:30 - Zrínyi Tér - Szelindek régi világzene forgatag - Hagyományőrző bemutató
  • 20:00 - Zrínyi Tér - Arif Erdem Ocak (AEO) koncert
  • 22:00 - Zrínyi Tér - Varga Miklós műsora
  • 23:00 - Zrínyi Tér - Anima Sound System DJ szett

Szeptember 9. - Vasárnap

  • 08:00-20:00 - Vár utca - Kézművesek utcája - a Szinergia Egyesület szervezésében 
  • 09:00-18:00 - Szigetvári Vár - Gasztrobástya ételkóstolással, kötetlen főzési lehetőséggel
  • 09:00-15:00 - Szigetvári Vár - Zrínyi kupa - Sakkszimultán és sakkverseny Csom István olimpiai bajnok, nemzetközi nagymester sakkozóva
  • 10:00-18:00 - Szigetvári Vár - A fegyverhordozó - Interaktív történelmi kalandjáték
  • 10:00 - Turbéki Kegytemplomnál - Ünnepi szabadtéri szentmise
  • 10:00-15:00 - Szigetvári Vár északi oldala- Fogathajtó verseny 
  • 11:00 - Zrínyi Tér - Vándormuzsikus – avagy a régi világ hangszeres meséi, vásári komédia
  • 11:30- Magyar-Török Barátság Park - Megemlékezés
  • 12:00 - Zrínyi Tér - Hagyományőrző bemutató
  • 14:00 - Zrínyi Tér - Hagyományőrző alakulatok ünnepi jelentéstétele
  • 15:00 - Zrínyi Tér - Szelindek - régi világzene forgatag
  • 16:00 - Zrínyi Tér - Langaléta Garabanciások vásári komédiák
  • 17:00 - Szigetvári Vár - A Kitörés - az 1566-os ostrom leghíresebb jelenetének történelmileg hiteles rekonstrukciója, mely a hagyományőrzők előadásában állít emléket a hősöknek
  • 17:00 - Zrínyi Tér - A Szigetvári Zrínyi Miklós Fúvószenekar ünnepi koncertje
  • 18:00 - Zrínyi Tér - A Kapronczai Művészeti Iskola táncbemutatója
  • 20:00 - A belső vár - Záró kegyeleti megemlékezés, vendég fellépő: Varga Miklós, az ünnepi műsor zárásaként Tűzijáték
  • 22:00 - Zrínyi Tér - Persona Non Grata koncert

Kísérő programok:

  • 2018. szeptember 10. 19:00 - Szigetvári Vár - Zrínyi 1566 rock musical diák előadása
  • 2018. szeptember 11. 19:00 - Szigetvári Vár - A Fejedelem - rock musical diák előadása